Další příprava skončila těsnou prohrou

02.03.2020 10:54

Druhé přípravné utkání sehráli strážští fotbalisté proti účastníku krajské 1. B třídy Sokol Štěnovice a v rušném utkání prohráli 0:1.

Na umělé trávě ve Stříbře se hrál od úvodních minut zajímavý zápas, ve kterém byl účastník krajské soutěže směrem dopředu aktivnější, ale obrana Stráže dokázala jeho ataky včas zastavit a co přešlo pochytal gólman Petr Svoboda. Právě on má velkou zásluhu na těsné prohře, když chytil několik příležitostí hostů. Až do 65. minuty držel nulu na svém kontě. V ní Štěnovice skórovaly a jak se později ukázalo, byla to branka rozhodující. Ani Strážští ale nezůstávali pozadu a vytvořili si několik slibných příležitostí, které pohříchu neproměnili.

Očima trenéra. „Do utkání jsme šli jen s jedenácti hráči, a v kádru byl i mladík Ondřej Mikulanda, který rozhodně nezklamal. Tým podržel gólman Petr Svoboda. Utkání proti kvalitnímu soupeři mělo být prověrkou celého kádru, bohužel jsme do utkání nenastoupili v kompletním složení. Všichni hráči podali snaživý výkon. Některým se dařilo lépe, další nepředvedli svůj optimální výkon. Dohrávali jsme v deseti, protože v 69. minutě musel pro svalové zranění odstoupit Vlastimil Svoboda. Během zápasu hráči předvedli několik akcí, které bychom rádi viděli ještě častěji, ale na druhé straně zápas ukázal v čem máme ještě rezervy.“

Sokol Stráž – Sokol Štěnovice 0:1