TJ Sokol Stráž - TJ Sokol Bor 15.9.2019

18.09.2019 14:45

V derby se radovali Strážští

Ve čtvrtém kole okresního přeboru svedl los proti sobě odvěké rivaly. Ve Stráži se hrálo derby s Borem. Téměř dvě stovky fotbalových příznivců vidělo bojovné utkání, které moc fotbalové krásy nepřineslo. Borští měli v prvním poločase mírně navrch, ale první velkou příležitost měli domácí. Černý sám před gólmanem hostů neuspěl. Vzápětí se potvrdilo známé pravidlo "nedáš, dostaneš" a Stránský otevřel skóre utkání - 0:1. Domácí se snažili ještě do poločasu srovnat, ovšem obrana hostů dirigovaná exdivizním Lukášem Čížkem byla bezchybná.
Po přestávce s přibývajícími minutami měli domácí více míč na svých kopačkách, ovšem jejich snaha o vyrovnání se dlouho míjela účinkem. Gólová byla hlavně hlavička Černého, ale míč těsně minul branku. Vše si důrazný útočník vynahradil v 67. minutě, kdy překonal Tajstru - 1:1. O osm minut později se domácí radovali podruhé. Centrovaný míč Bohdana Boryse důsledně sledoval Jágrik a Lukáš Čížek si v tísni srazil míč do vlastní sítě. Strážští vedení v nervózním v závěru ubránili a po závěrečném hvizdu rozhodčího Kroupy se mohli radovat.

Sokol Stráž - Sokol Bor 2:1