Strážští zklamali v koncovce a berou jen bod

18.09.2021 20:12

Strážští zklamali v koncovce a berou jen bod

Ve čtvrtém kole OP II. třídy ve fotbalu Strážští hostili mužstvo S. Kšice. Domácí nedokázali zopakovat týden starý výkon proti Konstantikám (4:0). Tentokrát se "protrápili" k remíze 1:1, když nedokázali využít ani ty nejvyloženější příležitosti. Střeleckou nemohoucnost pak potvrdili i v penaltovém rozstřelu (3:4).

V úvodu utkání navázali Strážští na dobrý výkon z minulého kola, ovšem přes slibné rozehrané akce nedokázali skórovat. Kšičtí hrozili z ojedinělých protiútoků. Po jednom z nich, po nedůrazu v obranědomácích, šli ve 22. minutě do vedení zásluhou Sláby - 0:1. O čtyři minuty později se po centru Novotného prosadil Jedlička a bylo vyrovnáno. Do šestnáctky hostů stále mířil jeden míč za druhým, ale urputně bránící Kšice odolávaly několikrát i s trochou štěstí. Poločas tak skončil 1:1.

Po přestávce přišla do hry na straně Stráže větší zkušenost v podobě Rubanta, D. Ptáka a Smoly. Převaha domácích byla stále více zřetelná, v pokutovém území Kšic bylo rušno. Domácí ale nedokázali dopravit míč do sítě ani z bezprostřední blízkosti branky a v jednom případě vykopávali hosté míč z brankové čáry. V závěru přibylo hlavně ze strany hostů nedovolených zákroků. Strážští nedokázali udržet chladnou hlavu a dohrávali v křeči. Hosté tak uhájili šťastnou remízu. Strážským nebylo tentokrát souzeno. Zklamání domácích borců se totiž odrazilo i v penaltovém rozstřelu, a tak berou ze sobotního utkání "jen" bod.

Sokol Stráž - Sokol Kšice 1:1 (PK 3:4)