Soupeře ,,načali” Anderle a Jedlička

05.09.2021 14:23

Soupeře ,,načali" Anderle a Jedlička

Ve třetím kole OP II. třídy ve fotbalu hostili Strážští kvalitní celek Konstantinových Lázní. Domácí potvrdili velmi úspěšný vstup do soutěže a svůj další dobrý výkon korunovali brankami Andrleho, Jedličky, Smoly a Rubanta. Vzadu udrželi domácí  čistékonto a zrodila se tak přesvědčivá výhra 4:0.

Po opatrném začátku z obou stran se postupem času začali stále více prosazovat domácí fotbalisté. Před brankou Konstantinek bylo často rušno, ovšem slibné akce nedokázali Strážští "přetavit" ve vedoucí branku. Platilo to ale jen do 24. minuty, kdy se po centru Ma. Novotného parádně z "voleje" trefil Anderle - 1:0 (aspiruje tím na gól měsíce). Stejný hráč později ještě orazítkoval spojnici branky. Dvoubrankové vedení  zajistil domácím o deset minut později Jedlička, kterému po akci Vl. Svobody a Hlaváče první pokus gólman vyrazil, ale na jeho pohotovou dorážku už byl krátký - 2:0. Hosté hrozili jen z ojedinělých protiútoků, obrana v čele s gólmanem P. Svobodou ale vše vyřešila. První poločas celkově vyzněl jasně pro domácí, kteří měli ještě do přestávky šance navýšit vedení, ale stav zůstal nezměněn.

Po přestávce přišli na trávník D. Pták do záložní řady a Rubant se Smolou do útoku. Všichni, včetně později střídajícího Kurfiřta, navázali na dobrý výkon střídajících spoluhráčů. Pojistku v podobě třetí branky v síti Lázní "zařídil" pohotovou trefou pod břevno Smola - 3:0. Hosté i za tohoto stavu chtěli hrát kombinační fotbal, ovšem tahali zásluhou Stráže za kratší konec. Domácí Jedlička nastřelil břevno, některé pohledné akce nedokázali domácí dotáhnout do gólového efektu. V 70. minutě zakončoval prudkou střelou D. Martinec, gólman jeho "projektil" neudržel a dobíhající Rubantskóroval - 4:0. Hosté i po přestávce hrozili jen ze standardek. Jejich největší příležitost jim zmařil v závěru P. Svoboda a udržel tak čisté konto.

Sokol Stráž - Sokol Konstantinovy Lázně 4:0

Poločas: 2:0

Branky: 24. Anderle, 34. Jedlička, 57. Smola, 70. Rubant

Rozhodčí: K. Friedenberger

Hráno bez karet

Diváci: 70

STRÁŽ: P. Svoboda - Hlaváč (46. D. Pták), Vl. Svoboda, Ma. Novotný - Černý, B. Borys, Mikulanda, Martinec (70. Kurfiřt) - V. Borys (46. Rubant), Jedlička, Anderle (46. Smola).

Další utkání OP sehrají Strážští opět na domácím trávníku. V sobotu od 17.00 hodin hostí S. Kšice.